Stránka se načítá…

Jenda Perla

Social Media Maniac | Jenda Perla

Píši o sociálních sítích a pracuji jako Online Marketing Specialist ve společnosti Y Soft.

Zpět na blog

Nastupuji do Y Softu

Od Nového roku nastala v mém pracovním životě další výrazná změna. Začíná to vypadat, že se pohybuji v dvouletých fázích. Dva roky v Ogilvy, dva roky na volné noze, … Uvidíme, jestli to tak bude pokračovat, nebo se to zlomí :-)

Od 1. 1. 2015 jsem Online Marketing Specialist ve Y Softu.

Proč ta změna?

V podstatě od konce komunální kampaně jsem přemýšlel, co dál. Kvůli práci na kampani jsem pustil velkou většinu klientů. Hodně času jsem také začal věnovat rozjezdu SocialMediaSkoleni.cz. (O tom, jak se nám (ne)daří, někdy příště.)

Měl jsem několik možností, jak se po kampani zase profesně nastartovat. Zároveň jsem úplně nechtěl zůstat ve stejné fázi profesního života, jako jsem byl doposud – tedy velmi úzce zaměřeným freelancerem bez větších možností nějakého dalšího výraznějšího rozvoje.

No a do tohoto podzimního přemítání proloženého dovolenou v Budapešti přišla informace o otevřené pozici Online Marketing specialisty ve Y Softu. Prošel jsem výběrkem a here I am, new Y Softer.

Budu se zabývat celým online marketingem, ne jen malou výsečí sociálních médií. Takže se tím plní moje chuť rozvíjet se někam dál. Samozřejmě i sociální sítě jsou součástí.

Y Soft je brněnská firma, která se rozvíjí na globálních trzích. Takže se marketing necílí pouze na české firmy, spíš naopak. Důležitým cílem je nyní USA. O to zajímavější ta práce bude, o to více věcí si budu moci vyzkoušet.

Tyhle dvě věci – tedy širší záběr práce a globální působení – jsou tedy to, co mě zlákalo. No a pak samozřejmě firma jako taková – považuji Y Soft za jednoho z nejzajímavějších zaměstnavatelů v Brně už nějaký ten pátek.

Co bude dál s jinými projekty a značkou Social Media Maniac?

Social Media Maniacem samozřejmě zůstávám :-) Novinky v téhle oblasti budu dál sledovat, Facebook stránka bude nadále fungovat, o sociálních sítích budu dál psát a tweetovat. Jediná drobná změna je v tom, že se Facebook stránka přejmenovala na Social Media Maniacs a budeme se o ni s Janou Leitnerovou starat dva.

SocialMediaSkoleni.cz pokračují. V podstatě se pro tento projekt nic nemění, i nyní jsme se mu nevěnovali na 100 % našeho času. Nadále budeme psát články o novinkách v sociálních sítích a snažit se školení zpropagovat natolik, aby fungovalo jako samostatný produkt.

Většinu projektů jsem stejně loni ukončil kvůli volbám. O těch nekolik konzultací nebo malých projektů, které zbyly, se podělím s Jančou nebo je zvládnu ve volném čase dokončit/pokračovat v nich sám. V praxi to znamená, že kromě našich online školení spolupracujeme s Janou více i na dalších věcech.

Úplně končím se školeními, ať už těmi, které se mnou nabízel RobertNěmec.com, nebo které jsem dělal pro firmy interně. Na to mít čas nebudu. Pokud byste o školení měli zájem, ozvěte se nám na info@socialmediaskoleni.cz. Buď bude vašim požadavkům stačit náš online kurz, nebo pro vás připravíme školení na míru, kterým vás provede Jana.

Blogový seriál E-book týdne samozřejmě běží dál. V podstatě jsem ho startoval právě proto, že teď budu číst více zdrojů z více oblastí digitálního marketingu.

Zůstávám v Komisi marketingu a medializace ČFbU. Tohle není až tak čas žeroucí záležitost, v podstatě schůze jednou měsíčně a čas od času názor a rada z oblasti, kterou se zabývám. EDIT: A samozřejmě nadále pískám, ale to je trochu jiná kapitola :-)

No a samozřejmě ti zelení :-) Nejbližší volby jsou naštěstí (snad) až v roce 2016.

2015 bude jízda

Musím říct, že mě tahle změna nabila novou energií a chutí zkoušet nové věci. Tenhle rok bude určitě zajímavý. Přeji to i vám všem.


Trackbacks

  1. […] V předchozích letech bylo podle mě pro social markeťáky určeno více obsahu. Díky tomu, že již téměř rok řeším na klientské straně v Y Softu celý online a snažíme se rozjet online lead generation v našem B2B segmentu, vzal jsem si z konference […]

Novější

Starší